Mayra wil kinderen bewust maken van natuur en klimaat

Mayra (ze draagt een grijs shirt over een zwart shirt met lange mouwen) houdt een opgezette kauw in haar handen. Haar afstudeerproject richt ze op educatie.

‘Wat betekenen klimaatverandering en opwarming van de aarde nou eigenlijk’

Mayra (ze draagt een grijs shirt over een zwart shirt met lange mouwen) houdt een opgezette kauw in haar handen. Haar afstudeerproject richt ze op educatie.In haar afstudeerproject richt Mayra Pragt (21) zich op natuureducatie voor kinderen. Van november 2025 tot en met april 2026 verdiept ze zich in deze materie voor onze wildopvang. De student wildlife van de opleiding Diermanagement aan hogeschool van Hall Larenstein, werkt aan een proces waarbij de informatiebordjes van de Fûgelhelling nieuwe inhoud krijgen.

“Neem de Open Gangkooien. Bij de kooi waar duiven de laatste fase van hun herstel ingaan, hangt een bordje met de afbeelding van de soorten die er zitten en hun naam. Voor mijn educatieproject wil ik er meer informatie op zetten en misschien een opdrachtje.” Ze noemt nog een voorbeeld: “Als je tijdens een open dag bij de gangkooi met de zangvogels kijkt, wil ik aangeven welke er in zitten. Waarom ze er zitten en waarom ze niet buiten zijn. Kinderen weten dat vaak niet. En daar koppel ik dan een opdrachtje aan.”

Lees meer op de pagina met verhalen van stagiairs en afstudeerders.
Het verhaal van Mayra is het eerste verhaal op deze pagina.